Ürün Kodu : İ/C-314

Fiyat :

Standards: EN 196-1,1367-1

MIT Serisi İklimlendirme Test Kabini

Kategoriler:

Açıklama

MIT Test Kabinleri, sıcaklık, nem, gece-gündüz ışık döngülerini kontrol ederek,  gerçek iklim şartlarını canlandırmak amacıyla üretilmiştir. MIT Test Kabinlerinin sıcaklık ve nem kontrol aralığı farklı sektörlerde birçok testin yapılmasını sağlar. Bununla birlikte kararlılık, suni yaşlandırma, saklama ve raf ömrü testleri de kolaylıkla yapılabilir. Cihazın mükemmel tasarımı, MIT serisi cihazların birçok sektörde kullanılmasını sağlar.

 Elektrik ve Elektronik Sanayi,
 Otomotiv Sanayi
 Otomotiv Yan Sanayi,
 Kimya Sanayi,
 Plastik Sanayi,
 Tekstil Sanayi,
 İlaç Sanayi,
 Gıda Sanayi,
 Bitki Büyütme,
 Tohum biçimlendirme,
 Bitkileri yeni iklim şartlarına alıştırma,
 Bitki, hücre ve doku kültürü üretilmesi,
 Bitkilerin genetik araştırması,
 Hücre ve protoplazma yetiştirme
 Böceklerin İnkübasyonu ve büyütülmesi,
 Özel Sıcaklık, nem ve aydınlatma gerektiren tüm testler
Düşük su seviyesi,

Azami dayanıklılık ve güvenirliğin sağlanabilmesi için iç ve dış yapıda en doğru malzemeler kullanılmıştır. Hücre, Paslanmaz Çelikten, dış gövde yüksek nem değerinden etkilenmeyecek şekilde epoksi boyalı galvaniz çelikten imal edilmiştir.

Kapının içinde yer alan, ısıya ve neme dayanıklı cam ile korunan yeterli güçteki lambalar numunelere, gün ışığı sağlamaktadır. Camlı metal Kapı, hücre içinde çalışan nem ve sıcaklık değerlerini etkilemeden örneklerin gözlenmesine imkân sağlamaktadır. Soğuk ve sıcak test sıcaklıkları düşünüldüğünde, ürünün verimliliği için yalıtım büyük önem taşımaktadır. MIT Test Kabini cihazlarının yalıtımı enjekte edilmiş yüksek yoğunluktaki poliüretan ile sağlanmaktadır.

Nem, bir nem jeneratörü ile sağlanmakta ve hücre içerisindeki nem sensörü ile ölçülmektedir. Bu sayede nemin en hassas şekilde ölçülmesi sağlanmıştır. Sıcaklık PID, nemlendirme ve soğutma oransal kontrol sistemi ile kontrol edilmektedir.

Arıza teşhis sistemine ek olarak, ısıtma için kullanılan ayarlanılabilir emniyet termostatı vardır. Cihazın kullanıcı panelinde 128×64 piksel dokunmatik ekran bulunmaktadır. Güçlü Hava sirkülasyonu, düşük sıcaklıklar da dahi, çok iyi sıcaklık ve nem dağılımı ile kararlılık sağlar. Kapı açılıp kapandıktan sonra hızlı bir toparlanma süresi vardır. MIT Test Kabinleri gelişmiş mikroişlemcili kontrol sistemi ile donatılmıştır.

 Program Hafızası:Cihazda on adet program hafızası bulunmaktadır.
 Sıcaklık Değeri: -10  ̊C/+60  ̊C
 Nem Değeri : %20-%95 Rh
 “Aydınlatma: 0-24 saat, 2 period aydınlatma açık, 2 period aydınlatma kapalı,
 Zaman: 0-999 saat 59 dakika ve süresiz çalışma
 Basamak Sayısı: 1-9
Program Tekrar Sayısı: 1-9

MIT serisi Test Kabinleri isteğe bağlı olarak sunulan RS 232 bağlantısı ile bir bilgisayara bağlanabilmektedir. Ayrıca MIT Test Kabinlerinde kullanılan soğutucu gaz ve yalıtım malzemesi çevre dostudur ve CFC içermez