Ürün kodu :İ/B-073

Fiyat:

Ürün Özellikleri:

STANDARTLAR :

TS EN 1427; ASTM D36; AASHTO T53
Otomatik Yumuşama Noktası Deney Cihazı,
“halka ve bilya metodu” na göre bitümlü malzemelerde, yumuşama noktasının belirlenmesinde kullanılır. Mikro işlemci kontrollü otomatik bir cihazıdır.
Pirinç halkalar içerisine kalıp şeklinde dökülmüş, her birinin üzerinde bir bilye bulunan, disk biçimli, yatay konumdaki iki bitümlü bağlayıcı numunesi, bir sıvı banyosunda kontrol edilen bir hızla ısıtılır. Yumuşama noktası, disk biçimli bitüm numunelerine gömülen her bir bilyenin 25,0 mm ±0,4 mm den aşağıya düştüğü anda, termometreden okunan sıcaklık değerlerinin ortalamasıdır.

Yumuşama noktası, uygun biçimde konumlandırılmış fotoelektrik sensorler tarafından algılanır ve sıcaklık PT100 sensör ile ölçülür. Ayarlanabilir bir hız kontrol sistemli manyetik bir karıştırıcı yardımıyla, kap içinde homojen bir sıcaklık dağılımı sağlanır ve deney sürecinde ilgili standartlara uygun sıcaklık dengesi, elektronik sistem tarafından tam anlamıyla korunur.
Cihaz +5 C kadar soğutma sistemi deney sıvısı sıcaklığını hızlı bir şekilde düşürülmesini ve standard da belirtilen dengeli sıcaklık artış hızlarına erişilmesini sağlar ve iki deney arası süreyi azaltır.

Cihaz; ısıtma ve soğutma sistemli, elektrikli asansör sistemli, hız kontrollu manyetik karıştırıcılı, bariyer tipi foto elektrik sensörlü, mikro işlemci kontrollu, dokunmatik renkli geniş grafik ekranlı sıcaklık problu, bilgisayar için ethernet girişlidir. Cam beher, çerçeve(termometre ve halka tutuculu alt plaka), 2 şer adet pirinç halka, çelik bilya ve bilya merkezleme kılavuzu ile birlikte verilir.
güç: 220 volt 50 Hz/ 1100 watt

Ebat: 500x600x720 mm

agırlık : 40 kg

Kategoriler:

Açıklama

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.